İlk Randevu

Hasta ve Ziyaretçi Rehberi

Kliniğimize gelirken yararlanacağınız bilgiler

Detaylı iletişim bilgileri

Protez, beyazlatma, laminate veneer gibi estetiğin ön planda olduğu uygulamalarda birbirimizi doğru anlamamızın önemli olduğuna inanıyoruz. Bize isteklerinizi yazılı olarak bildirin. Beklentilerinizle tedavi sonucunun uyuşacağından emin olarak işe başlamak istiyoruz.

Son diş hekimi ziyaretinizde çekilmiş periapikal ve panoromik röntgen filmleriniz var mı? Varsa ilk randevunuza gelirken yanınızda getirmeyi unutmayın. Çekilen filmler dijital ise eski hekiminizden bir cdye veya flash belleğinize kaydetmesini ya da size e-posta ile göndermesini isteyebilirsiniz.

Herhangi bir sistemik hastalığınız (diayebet, hipertansiyon vs.), geçirilmiş önemli bir ameliyatınız, düzenli kullandığınız ilaçlar var mı?

Her gün kullandığınız ilaçların (size önemsiz görünen vitamin, aspirin dahil) listesini yanınızda bulundurun.

Kadın iseniz hamilelik ya da hamilelik şüphesi ile ilgili bilgilerinizi bizimle paylaşın.

Bize ağrınızı tarif edin. Ne zaman başladı, ne kadar sürüyor, hangi uyaranlarla (sıcak, soğuk, şekerli gıda) ortaya çıkıyor, yüzünüz şişti mi, ağrı başladıktan sonra ilaç kullandınız mı?

Kliniğimizin önünde park yeri mevcuttur.

Ç1 ve Çt3 hatları ile kliniğimize hem Atatürk Caddesi hem de Troya Caddesi'nden ulaşabilirsiniz.

Kolay erişim için engelli rampası bulunmaktadır.

Randevu almak için

0 286 512 17 17

ve

0 533 052 00 17

numaralarından bizi arayabilirsiniz.

Randevu saatinizden 5-10 dakika önce klinikte olun. Geç kaldığınız takdirde kalan süre planlanan tedavi için yeterli olmazsa daha kısa süreli bir başka işlem yapılacaktır. Randevunuza gelemeyecekseniz bunu bize telefonla en az dört saat önce bildirin.

Ödeme Bilgileri

 

Diğer tıp branşlarında geçerli olan dışarıdan hizmet alımı ve SGK anlaşması, genel diş hekimliği uygulamalarını kapsamamaktadır. TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği)’nin konu ile ilgili girişimleri hükümet nezdinde devam etmektedir.

Şimdilik engelli bireylerin diş tedavileriyle ilgili sevk hakları vardır. Ancak SGK’nın yapılan sevklerin ücretini ödememek için çıkardığı yönetmelikler neticesinde bu haklar zaman zaman ortadan kalkmaktadır. Türk Dişhekimleri Birliği’nin açtığı davaların kabul edilmesi sonucunda ise sevk hakkı tekrar kazanılabilmektedir. Bu kategoriye giren hastalar tedavi ödemelerini yaptıktan sonra tedavi ücretinin bir kısmını ya da tamamını SGK’dan alabilir. Hak kaybına uğramamak için SGK’dan ve sevk yaptıracağınız kurum olan ADSM (Ağız Diş Sağlığı Merkezleri)’nden o gün geçerli olan durumu ve gerekli tüm evrakları öğrenin ve temin edin.

Tek seansta biten diş çekimi, dolgu, diş taşı temizliği gibi işlemlerin ücretleri tedavi bitiminde alınmaktadır. İmplant, protez gibi daha uzun süren ve daha yüksek maliyetli ve kişiye özel tedavilere başlamadan önce birlikte size uygun bir tedavi ve ödeme planı belirliyoruz.